justinaarchie2005 justinaarchie2005
  • 22-11-2019
  • Mathematics
contestada

For a car, $250 per month, 40 mile per gal, $2.15 cost per gal, make an linear equation

Respuesta :

lizzy411356
lizzy411356 lizzy411356
  • 22-11-2019

Answer:

250+(40×2.15)

336

hope this helps

Answer Link

Otras preguntas

Wild is to calm as modern is to _____. incisive quaint implicit inclined
What was Ethan's personality like when he was a student at Worcester
Describe two different cross section shapes that can be formed by slicing a cone
how many lions are in death in the long grass???
Which was not a negative consequence of child labor? A. They risked injury or even death. OB. They earned more money than their parents. O C. Children missed ou
Anybody know the anwser
phrase that best describes the leader of a totalitarian government
The South favored the spread of slavery because its economy depended on slave labor. On the other hand, the wanted skilled workers and opposed slavery.
What kind of music does Alan walker play? If so, do you like it?
spanish homeowrk please use correct spelling and grammar because its a test AND PLEASE DO IT IN ORDER