lilsisbigbabe
lilsisbigbabe lilsisbigbabe
  • 22-11-2019
  • Mathematics
contestada

Tyrone has $8.06.How many bagels can he buy if each bagel cost$0.65?​

Respuesta :

kalessss kalessss
  • 22-11-2019

Answer:

12

Step-by-step explanation:

so $8.06 / .65 = 12.4 but you cannot buy .4 of a bagel so the answer would just be 12

Answer Link
jfbfrancis jfbfrancis
  • 22-11-2019

Answer:12

Step-by-step explanation:Multiply .65 to 12 and get $7.80 which doesn’t go over $8.06

If you don’t know the number to start with, start with 5 and go up or down as needed

Answer Link

Otras preguntas

WILL MARK BRAINLIEST! PLEASE HELP! Write 206 in base 7
Can an organism carry out cellular respiration without photosynthesis? How about photosynthesis without cellular respiration? Explain.
can someone please freaking help me​
This has already been asked but never answered properly: What are the strengths and limitations of this model? This model is conceptual
An 856 kg drag race car accelerates from rest to 105 km/h in .934s. What change in momentum does the force produce? Answer in units of kg • m/s Part 2: what ave
The Hallan Lock Cabinet in IKEA it cost $59.00. What is the estimate total?
Repeating question again: What are the strengths and limitations of this conceptual graph?
i need help fast plz write in a sentence 20 points
Descriptive essay topic : My father's car​
Why does Dickinson set the poem “Dying” in an ordinary bedroom, which isn’t even described? What might be her purpose in choosing this setting as opposed to som