clairecameron clairecameron
  • 22-11-2019
  • Mathematics
contestada

If a dozen bagels cost $8.40 what is the cost per Bagel

Respuesta :

keairahood
keairahood keairahood
  • 22-11-2019

Answer:

0.7

Step-by-step explanation:

8.40 divided by 12

= 0.7

Answer Link
iangie6161i iangie6161i
  • 22-11-2019
It would be 0.70 cents
Answer Link

Otras preguntas

Which sentence from Last Lecture supports the idea of that it’s important to have far-reaching goals?
What kind of government system does Mexico have?
Calculate one tenth of an income of 12,347 by dividing by 10
Sort the phrases into the appropriate categories. Here it was, half a century after the first segregation law, and there were 50,000 African Americans in M
In a controlled scientific experiment, a scientist A. alters one independent variable and observes the effects on other independent variables. B. alters
Read the attachments.
julie,ellen, and jenny shared a pizza. julia ate 1/8 of the pizza Ellen and Jenny ate 3/8 of pizza Did they eat whole pizza​
Read the attachments.
(I will mark brainliest!) 1.Which of the following sentences uses homophones incorrectly? A) The principle of the school makes decisions based on his principals
What is Davison and subtraction