jt3856052 jt3856052
  • 21-11-2019
  • Mathematics
contestada

A Store Sells 8-foot boards for 2.40 each.What is the cost per foot​

Respuesta :

zubaidahalsaudi zubaidahalsaudi
  • 21-11-2019

Answer:

0.3

Step-by-step explanation:

2.4 divided by 8

Answer Link
elizamarieh elizamarieh
  • 21-11-2019

Answer: $0.30 per foot

Step-by-step explanation: 2.40 divide 8 = 0.30

Answer Link

Otras preguntas

Decide if the events are mutually exclusive. event​ a.receiving a phone call from someone who opposes all cloningreceiving a phone call from someone who opposes
Which statement is true
Which of the following best compares an explanation and an argument? A. An explanation relies on primary sources, while an argument uses secondary sources. B. A
Which of the following is the most effective refusal strategy? A.Keep saying no. B.Make a joke. C.Say no and mean it D.Make an excuse.
What led to napoleon disaster in Russia
What the difference between monatomic and colloidal gold?
Find the quadratic function whose zeros are 2 and -2 and has maximum value
What was the christian church that developed in the byzantine empire called?
Western comedy disappeared after the collapse of rome but reappeared during ___ in the form of farce.
When should you clean and sanitize surfaces and utensils