lexijuergs8009 lexijuergs8009
  • 25-10-2019
  • Mathematics
contestada

You buy a package of cheese for $2.50, a loaf of bread for $2.15, a cucumber for $.65, and some tomatoes for $3.50. Find the total cost of the groceries

Respuesta :

chiangmai chiangmai
  • 25-10-2019
Answer: $8.80
2.50+2.15+0.65+3.50= 8.80
Answer Link

Otras preguntas

what is a best example of onomatopeia..? A.she glowed like a candle on a cold clear night . B.the child mad a wish on the evening star . C.the buzz saw sputter
Sandy bought a soft drink for 3 dollars and 6 candy bars.bars. She spent a total of 21 dollars. How much did each candy bar cost?
what functional group is aspartic acid
A carbon-12 atom has a mass of 12.00000 amu. The mass of a proton is 1.00728 amu, and the mass of a neutron is 1.00866 amu. How many protons does the carbon-1
In a cell protein synthesis is the primary function of
The body starts consuming less energy because sitting behind a PC for that long only causes one to not need much energy - for that reason, sitting for so long b
What does the speaker in "My Father Is a Simple Man" come to realize? A. His father is not as perfect as he once believed. B. His father does not un
A dog breeder decides that he wants to make his chihuahuas smaller. He calls another breeder and borrows their smallest female chihuahua to breed with his smal
The Coriolis effect _____. drives deep ocean currents causes Earth's high and low tides causes surface currents to move in circular paths is caused by the gravi
Who was the "saber-rattling" emperor of Germany at the beginning of the twentieth century? a. Otto von Bismarck b. Adam Smith c. Wilhelm II d. Ferdinand de L