The cost of her lessons is 12.00$ per hour. The yogi master schedule lessons in whole hour increments from 1 to 3 hours in length , depending on the client needs . The cost per hour can be represented by the function f(x)=12x where x is the number of hours of a private lesson

Respuesta :

Answer:

so what  is the question?

Step-by-step explanation:

i will edit my answer once i know the question