markesianix markesianix
  • 23-10-2019
  • Mathematics
contestada

Which is better to buy 12 bars of soap for $10.00 or 5 bars of soap for $4.00 is better which one

Respuesta :

Sarah0404
Sarah0404 Sarah0404
  • 23-10-2019

Answer:

5 bars for $4.00

Step-by-step explanation:

10 / 12 = 0.833 repeating

4 / 5 = 0.8

Answer Link
bigbowgirl9
bigbowgirl9 bigbowgirl9
  • 23-10-2019

Answer:5 bars for 4

Step-by-step explanation:4.00÷5 is 0.80

10.00÷12 is around 0.83

Answer Link

Otras preguntas

During the colonial period, Spanish colonists did not allow the people who were already living there to participate in some Spanish customs that were not religi
pls help me is very urgent pls I will mark u as brainliest plsssss​
9. AZ Vocabulary Paul has a stack of 47 cards. He also has a stack of 36 cards. How many cards does Paul have in all? cards Be precise.
a scale drawing of a Dorito shaped like a right triangle. The dimension of the original Dorito were 6 inches, 8 inches, and 10 inches. If the scale drawing had
To work on muscular endurance, you should use heavier weights and decrease repetitions heavier weights and increase repetitions lighter weights and decrease
What is the Value of E
If the mix ratio for a certain chemical is 1:6 when it is mixed with water (chemical:water), how much water would be mixed with 1/2 gallon of the chemical.
How can you analyze a tone from an audio ?
I want to bake 12dozen cookies.if I can bake 2 dozen cookies in one hour how long will it take me to make all 12 dozen cookies
Complete the following questions using compete sentecens