255877
255877 255877
  • 22-10-2019
  • Mathematics
contestada

at the local store a 16 oz bottle of apple juice costs $3.20. what is the cost of the apple juice per ounce?

Respuesta :

nishic101 nishic101
  • 22-10-2019

Answer:

Step-by-step explanation:[tex]\frac{3.20}{16} =.2\\\\[/tex]

Therefore, the answer is .20 cents

Answer Link

Otras preguntas

what is 3xY=4w solve for y in formula transformation
Short Essay On Rainy Season In India
What was good abt technology in 1930
In the given figure , if angel ROQ = 90 and angel POS : angel ROS = 4 : 5 , then the value of angel SOQ is
If the supplement of an angle is two-third of itself ,then its supplement is
in the given figure , the value of x is
1. (k+7)² =2892. (2s-1)² =2253. (x-4)² =169please help me answer these :)
An object that is farther from a converging lens than its focal point always has an image that is _____.invertedvirtualthe same in sizesmaller in size
what is a cloudburst?
Approximately 15% of the shirts at windsor and best garment factory are labeled irregular and di not receive the windsor and best label. At this rate how many s