sara076
sara076 sara076
  • 22-10-2019
  • Mathematics
contestada

A pound of rice crackers cost $2.88 Matthew purchased 1/4 power crackers how much did you pay for the crackers

Respuesta :

haydenpalm
haydenpalm haydenpalm
  • 22-10-2019

Answer: $0.72

Step-by-step explanation:

$2.88 ÷ 4 (because of one forth)

Answer Link

Otras preguntas

A hummingbird can travel up to 15 meters per second. What is the hummingbird's speed in miles per hour? 1 mile ≈ 1609 meters Enter your answer, as a deci
What are some ways that you might go about researching a television networks agenda
What is the standard form of the number in the calculator’s display? The calculator shows five point seven e plus eleven A. 0.00000000057 B. 0.000000000057 C. 5
Segment MN has endpoints at M(2,5) and N(-4,3). What is the midpoint of the segment?
minimum of three ways 24 is used in real world
what percent is 29.5 is 10.03
PLZ HELP!!!!!!!Match the basic components of a nuclear reactor with their descriptions. 1. slows down neutrons 2. absorb emitted neutrons 3. mass of unstable at
How did the native americans resist jackson?
Which of the following can be used as protection in a serious emergency situation involving a lot of blood? A. Activated charcoal B. Cold packs C. Eye shields D
how did silk cloth change life I europe