dtiya14p4a5rt
dtiya14p4a5rt dtiya14p4a5rt
  • 22-10-2019
  • Mathematics
contestada

Bobbie spends $9.50 on a pack of bulk candy that contains 100 pieces. How much does each piece of candy cost? Round the
answer to the nearest penny.
$0.01
$0.10
$0.95
$9.50

Respuesta :

mandyk2125
mandyk2125 mandyk2125
  • 03-02-2021

Answer:$0.10

Step-by-step explanation:

took the test

Answer Link

Otras preguntas

What are the two stepa a producer oan take to gain an absolute advantage? Produce more goods, Use high quality resources, Produce more expensive goode, Use fewe
describe a method to investigate how the temperature changes when different masses of ammonium
Animelover18 Hope it helps :)
prove that cosA-cos2A+2/3sinA-sin2A=1+cosA/sinA​
I need help on this assignment pls (Please complete whole thing not just list a single link) Assignment: The World’s Energy Exploration The amount of energy ava
write the first five terms of the sequence.. NO LINKS!!!​
............our parents is our duty(respect)​
559 8 X о 10.5 O 55 O 8 O 11.4
George invests $2000 in an account with an interest rate of 5%. Which best represents this?Y=2000(1.05)^xY=2000(.05)^xY=2000+ 0.5^xY=2000(.95)^x
Consequences for workers for Poor record keeping in health care