hairgirl29 hairgirl29
  • 22-10-2019
  • Mathematics
contestada

At the market Susan bought 5 peaches for $1.45 at that rate what would one peach cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 22-10-2019

1.45/5 = 0.29

1 peach costs $0.29.

Answer Link

Otras preguntas

What is the density of 37.72 g of matter whose volume is 6.80 mL?
You want to go jogging at a nearby park. your mother says a thunderstorm is five miles away. the safest thing to do in this situation is to bring your cell phon
Please show work and thank you
What is the likely effect of the Federal Reserve cutting interest rates?
Select the correct answer. A popular social networking website wants to upgrade its webpage design, but it is unsure how its audience would respond to the chang
please help me (show ur solution)​
4. What are the coefficients in the polynomial 7x² - 4x + 6? (1 poin O-7,4 07, 4, -6 07,-4, 6 07,-4 Add or subtract.
The average adult dose of meperidine is 75mg. What dose would be appriopriate for a 10-month-old infant
Describe the different uses of natural resources and ways they can be exploited.
Review the underlined sentences on page 5. Which statement BEST explains a flaw in the author's reasoning? The author assumes that what is true of a part is als