essencefox12 essencefox12
  • 21-10-2019
  • Mathematics
contestada

a local market sells 4 tomatoes for 3.20 how much would it be for 1 tomatoe

Respuesta :

peachyfuzz
peachyfuzz peachyfuzz
  • 21-10-2019

Answer:

80 cents for each tomato

Step-by-step explanation:

Answer Link
jrich200co jrich200co
  • 21-10-2019

Answer:

$0.80 for 1 tomatoe

Step-by-step explanation:

3.20/4=0.8

Answer Link

Otras preguntas

PLSSSS HELP IF U HELP ILL SEND `100 POINTS SHORT ANSWER QUESTION: Include a Claim, Evidence, Explanation, and Conclusion for full credit. Rubric is include at t
solve for x and y need help fast.
When Max said, "Stop! I see you! Daddy please, please stop! You're killing her!" who was he talking about? Also this is in freak the mighty
Why was the Nile River important for trade?
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Baa Baa, the black sheep, had 7 pounds of wool. If he separated the wool equally into 3 bags, how much wool would be in each bag?
Which of the Earth's layers is represented by the number three (3)
I feel asleep in class and im failing algebra Please help!
fast SPLASHING TROUGH PUDDLES AND GALLOPING HOME QUICKLY SO___ TO ESCAPE THE NEXT DOWNPOUR
A bag of candy has 240 pieces. If 30% of the candies in the bag are green, how many of the candies are green?