alexiasalgado4p73x6d
alexiasalgado4p73x6d alexiasalgado4p73x6d
  • 25-09-2019
  • Mathematics
contestada

Which toy pack has a cost of $2.50 per toy?

Which toy pack has a cost of 250 per toy class=

Respuesta :

al3xzandria
al3xzandria al3xzandria
  • 25-09-2019
YoYo. 15/6 = 2.5 so each YoYo costs $2.50.
Answer Link
sguido26
sguido26 sguido26
  • 30-09-2019

Answer:

Yo-Yo

Step-by-step explanation:

I do not know all the steps but I just joined but the answer is Yo-Yo!!

Answer Link

Otras preguntas

i will give brainlyest
Plz help me well mark brainliest if correct!
which equation represents the relationship shown in the table below?
The range of a data set is 14. If the smallest number in the set is 24. What is the largest number?
Which inequality represents the stated situation : A bus is made to carry a maximum of 85 passengers. p ≤ 85 p > 85 p < 85 p ≥ 85
complete the ratio table enter your answer in the boxes.choose the graph that shows the pairs of values
Helppppppppp please
In all of these organisms, which microscopic structures carry out major life functions? Captionless Image A) Chloroplasts B) Cells C) Wings D) Antennea
A solution of sugar that contains the maximum amount of sugar that will dissolve is a ________ solution. No false links plz, thanks! (Sorry if this is confusing
7. What is the solution set for -4 x - 10 ≤ 2?