lizbeth1987 lizbeth1987
  • 22-09-2019
  • Mathematics
contestada

A 2-quart carton of fruit punch costs $3.44. What is the price per cup?

Respuesta :

fangirlsam69
fangirlsam69 fangirlsam69
  • 22-09-2019

Answer:

0.43

Step-by-step explanation:

2 quart equals to 8 cups

3.44/8=0.43

Answer Link
vane2007
vane2007 vane2007
  • 22-09-2019
the answer is :
2 quarts = 8 cups
8/3.44 = 0.43
Answer Link

Otras preguntas

the volume of a cube is 66cm cubed what is the height?
24 is 16% of what number
What is 1/5 of 15 pennies
Compare and contrast centipedes and millipedes
8a2 + 6a = 5 how do I do this?
What might happen to the sea star population after oyster beds are destroyed
example of a line that has no slope
Whats the answer to 45=x(14-x)
Is moss a decomposer?
Compare and contrast centipedes and millipedes