henlocrabz henlocrabz
  • 23-08-2019
  • Mathematics
contestada

Kim bought 7 pounds of jelly beans for $16.75. About how much much money did she spend per pound?

Respuesta :

v32daf v32daf
  • 26-08-2019

Answer:

$2.39 per pound of jelly beans

Step-by-step explanation:

16.75 / 7 = 2.39

Answer Link

Otras preguntas

How does the Fifth Amendment relate to the decision of Miranda v. Arizona?
Can someone please answer these for me? Would be helpful if they were done before the end of today. Thanks xo
S women and men raised for toughness a characteristic of Athens, Sparta, or both? a. Athens b. Sparta c. Athens and Sparta
What is Henry Fleming's internal conflict in the Red Badge of Courage?
Determine the part of speech for the italicized word. The secret society met (underground) to discuss their plans for global domination. noun verb adverb adject
A well -stocked first - aid kit include which of the following items
Choose "innate" if the behavior is an innate behavioral adaptation and "learned" if it is a learned behavioral adaptation. A spider weaves a web. a. innate b.
A nation is facing a deep and destructive famine. Which international organization isfocused on providing relief for famines?A.World Food ProgrammeB.Amnesty Int
Four women, Louise, Lise, Carole and Lily are seated at a table. They are chatting about their holidays. They went to California, Texas, Florida and Arizona rid
What does the term pogrom mean? Which government organization was responsible for controlling inflation and rationing consumer goods during World War II? a. Of