helpmeoutpleass
helpmeoutpleass
22-06-2019
Mathematics
contestada
Someone please help me out ?
Respuesta :
hienh4517
hienh4517
22-06-2019
12/16 = 0.75
It costs $0.75 per ounce
Hope this helps!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 92+ )
Otras preguntas
HELP ME PLEASE! A spinner and two cards are shown below. Which table correctly identifies the sample space of spinning the spinner and then selecting a card?
solve the system of equations by substitution
Solve for m and n using the special right triangles
I roll the dice 20 times. what is the probability of rolling a one or two?
Explain the statement “Leaves are the lungs of plants.”
Enrolling in rigorous coursework tells a college that a student? A.has mastered core subjects. B.is attempting to grow through his or her academic experiences.
What are the three main steps to making a budget?
Which option is a scalar quantity? (Select all that apply) 4 m 2 m north 1.5 mph -8 m/s
Find an equation in standard form for the hyperbola with vertices at (0, ±6) and asymptotes at y = ±3 divided by 2.x
What advantage do free swimming larvae provide for the echinoderms?