mrminecraftrules555 mrminecraftrules555
  • 26-05-2019
  • Mathematics
contestada

Jackson bought 3 pounds of candies for $9.75 What was the price of these candies in cents per pound?

Respuesta :

lilah21
lilah21 lilah21
  • 26-05-2019

If I’m correct, 3.25 would be the amount for each pound

Answer Link

Otras preguntas

In line 21, which dictionary definition BEST applies to the word fallen as it is used in this excerpt?
The following accounts are from last year’s books at Sharp Manufacturing: Raw Materials Bal 0 (b) 155,200 (a) 167,000 11,800 Work In Process Bal 0 (f) 514,800 (
Can some help with 43 please and please explain your answer and (or) show your work please!!!!??
SOMEONE FIND THE ANSWER, ILL GIVE BRAINLIEST. Find the perimeter and area of the figure shown below. Use 3.14 for π. Round your answer to the nearest hundred
what is 2x-3y-8x+4 insimplified
Consider the quadratic function: f(x) = x2 – 8x – 9 Vertex: (StartFraction negative b Over 2 a EndFraction, f (StartFraction negative b Over 2 a)) What is the v
Analyzing Hawthorne's complex story "Young Goodman Brown," it's reasonable to conclude that Goodman Brown's perception or interpretation of events represents a
An automobile manufacturer claims that its van has a 27.6 miles/gallon (MPG) rating. An independent testing firm has been contracted to test the MPG for this va
please need help with #1 it is so confusing
letter to a friend telling him about your school​