AidenMartino43 AidenMartino43
  • 25-04-2016
  • Mathematics
contestada

You can buy 3 sandwiches for 4.95 or 4 Sanwiches for 6.72

Respuesta :

SVGPotato
SVGPotato SVGPotato
  • 25-04-2016
I'm guessing you're trying to find the better buy right, if so what you have to do for this is put 3/4.45 then you'll find the cost for 1 sandwich, and same for the other one 4/6.72, and the one with the least amount of money spent is your answer. 
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following contributed most directly to the rapid growth of the labor system shown in the image in 18th-century British colonies in North America? A
Eve write (1.2x10^5)divided by (3x10^2)
If 2 dominant phenotypes are crossed, and the offspring of the cross has a recessive phenotype. What is the genotype of the recessive phenotype offspring?
FARTHER OR FURTHER? 1. I'm sure that (farther/further)explanation would help you understand this difficult concept 2. We decided to discuss the issue (farther/
The change in the value of a stock is represented by the rational number 6.10 describe in words what this means.
All sides of a parallelogram have the same length?
14. Convert 63% to a fraction
Solve the equation for the indicated variable. 21 =cd+e for d
what part of flowers and freckle cream shows some tough questions
A group of 20 people are going to run a race. The top 6 finishers advance to the finals. This is a Answer Combination problem. Answer: A team of 11 basketball