reganevans
reganevans
23-04-2016
Mathematics
contestada
if 24 oranges cost 6.30 how much will 4 cost
Respuesta :
Аноним
Аноним
23-04-2016
4 orange would cost $1.05
Work out
6.30/24 = 0.2625
^
this determines the cost of 1 orange
Then multiply by 4
0.2625X4= 1.05
^
this determines the cost of 4 oranges
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 69+ )
Otras preguntas
What are the advantages and disantantages of tourism?
what is the 15th term of the general term n(n+1) ______ 2
__________ phosphorus is converted to __________ phosphorus salts by microorganisms in the soil.
Determine the number of atoms in 27.0 grams of calcium, Ca. (The mass of one mole of calcium is 40.08 g.)
Why should Hawaii build more houses and implement free meal or feeding programs for its citizens?
Trigonometry, answer the questions on the papier
Can anyone help me with #40?
Core inflation rate- pls help
What is the worst injury you've ever had?
NO LINKS!! Please help me Part 1f