dalylapastor25 dalylapastor25
  • 25-02-2019
  • Mathematics
contestada

at the supermarket, gum is sold in packs of 8 pieces each . one pack of gum cost$ &1.92. what is the unit cost per piece of gum?

Respuesta :

awo
awo awo
  • 25-02-2019

the unit cost per piece of gum is 0.24

Answer Link

Otras preguntas

HELP PLEASE SOMEONE HELP MEEE ASAPPPP
Kind of renewable energy ​
Simply the expression 12
On the Testimony of Matthew Crabtree, Sadler Commission, 18 May 1832,This is the source: (answer by using this source only).Source 2: Testimony of Matthew Crabt
In what ways did journalists influence the decision of the United States to intervene in Cuba?
A laundry owner's estimate of her weekly profits, is given by the equation p=-4w2+160w, where w represent the number of workers she hires. What is the number of
In order to maintain control of the colonies in america ,England wanted to remain a ?
What is the possessive adjective for this sentence ((Your, fam.) libros están en la mesa.)
Twelve boxes of pencils cost $16. Which equation could you use to find the cost per box
Help help help me with this asal