zoey101plz zoey101plz
  • 25-02-2019
  • Mathematics
contestada

can you guys help me from #9 - #13?? Thank you!!

can you guys help me from 9 13 Thank you class=

Respuesta :

duckerstar146
duckerstar146 duckerstar146
  • 25-02-2019

#9) 12 in / 4 days

= 4 in / 1 day

#10) $900 / 3 weeks

= $300 / 1 week

#11) 45 lbs / 5 months

= 9 lbs / 1 month

#12) $2200 / 440 sq ft.

= $5 / 1 sq ft.

#13) 2700 sq ft. / 3 hr

= 900 sq ft. / 1 hr

Answer Link

Otras preguntas

What is a large ball of gas that generates its own energy
WRITE AN DIVISION PROBLEM THAT HAS A 3 DIGIT DIVIDEND AND DIVISOR BETWEEN 10 AND 20 . SHOW HOW TO SOLVE IT. (sorry of the caps i did not notice ) plz answer
Explain why the 4 building blocks of “competitive advantage” can make an organization more successful
How to simplify 8/36
Rewrite this phrase using a possessive noun. The swimming pool at the athletic center
How was the Atlantic slave trade different in the 1400s and 1500s than it was in the 1600s? A. In the 1400s and 1500s, more slaves were sold to Asian count
find the slope if it exists, of the line containing the pair (3,4) and (3,-7)
where can light travel but not sound
Which is a property of every mixture? A.One substance dissolves in another substance. B.The molecules of one substance break down in the other. C.Different
You are going to mix a gallon bucket of window cleaner. The instructions direct you to mix 1 part cleaner to 3 parts water. How much cleaning solution will you