The price for apples is $3.50 times the number of apples bought plus one-dollar tax. If Martin bought 3^3 amount of apples. How much did the apples cost?

Respuesta :

Answer:

the answer is 95.5 dollars on apples. the question is stupid i hope this helps.

Step-by-step explanation:

3*3*3

27*3.50

+1

=95.5