HHHHHHHHHMMMMMMMMM HHHHHHHHHMMMMMMMMM
  • 24-01-2019
  • Mathematics
contestada

Change the rate $6.48 for 24 can case of sprite to a unit rate

Respuesta :

wegnerkolmp2741o
wegnerkolmp2741o wegnerkolmp2741o
  • 24-01-2019

Answer:

$.27 per can

Step-by-step explanation:

To find the unit rate, we take the total cost and divide by the number of cans

$6.48/24

$.27 per can

Answer Link

Otras preguntas

This graph shows a relationship between the height of a giraffe and its weight. Which term describe the dashed line shown in the graph? A. Dependent variable li
Why can you multiply both quantities in a ratio by the same number to find an equivalent ratio? Please help I have this for homework and I am very frustrated
28. help determine how much sound can be blocked with PPE. A) Noise Resistance Ratings B) Negligible Noise Rates C) Percentage of Ear Coverage Summations D) Tot
FRDFRDDVCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCChow do you pronounce the worb a`
How do biologist describe the total number of chromosomes present in human body cell?
Should the United States have allowed everyone in?
What is 698 26/52 rounded to the nearest whole number?
Solve the formula D=a+b−c for b in general.
Was Odysseus’ victory over this adversary completely admirable? Why or why not? Use text evidence to support your claim.
What is a theme of "Kaddo's Wall"? O.A You should always give away all of your money and food. O.B Building a flour wall around a house will not create safety..