nicholasryanencarnac nicholasryanencarnac
  • 23-01-2019
  • Mathematics
contestada

don buys 6 kiwis for 3$ what would a customer have to pay for 9 kiwis

Respuesta :

wegnerkolmp2741o
wegnerkolmp2741o wegnerkolmp2741o
  • 23-01-2019

Answer:

It will cost $4.50 for 9 kiwis

Step-by-step explanation:

Lets find the cost per kiwi

$3 / 6 kiwis

.50 per kiwi

Now we have 9 kiwis

$.50 (9)

$4.50

It will cost $4.50 for 9 kiwis

Answer Link
Аноним Аноним
  • 23-01-2019

Answer:

23 I think.

Step-by-step explanation:

Count by 3's 9 times Example: 3 6 8 9 12 15 18 20 23

Answer Link

Otras preguntas

Paul recently graduated from college and joined an information technology firm. When he starts work, Paul is taken aback by the differences between college life
The following transactions for the month of March have been journalized and posted to the proper accounts. Mar. 1 The business received $ 8 comma 000 cash and i
Heeelllllp dksmskdkdkskskskdk I’m stuck
-0.005x=1.25 what is x
Question 1(Multiple Choice Worth 2 points) Which of the following is true of a good photograph?
Which process takes the longest to occur? freezing melting boiling heating the solid
here are 10 values of a variable x. find the variance using the formula u=x-20 18.920.719.320.121.319.620.520.918.820.8​
plz help me with this middle school this is science
Pleas help ASAP please please . Thank you so much
Suzuki Supply reports the following amounts at the end of 2021 (before adjustment). Credit Sales for 2021 $ 260,000 Accounts Receivable, December 31, 2021 55,00