KatieBug712
KatieBug712 KatieBug712
  • 22-01-2019
  • Mathematics
contestada

Can anybody help me with this?

Can anybody help me with this class=

Respuesta :

wegnerkolmp2741o
wegnerkolmp2741o wegnerkolmp2741o
  • 22-01-2019

Answer:

Cost = 17.08

Step-by-step explanation:

The cost is 4.88 per pound.

We buy 3.5 pounds

Cost = number of pounds * cost per pound

Cost = 3.5 * 4.88

Cost = 17.08

Answer Link

Otras preguntas

What is the total paid back on a loan of $1,500 with an interest rate of 3.74% for 2 years?
Help me pls i would really appreciate it
Cuanto es (3/5) x(2/3)?
What are common characteristics of less-educated workers that contribute to their having higher unemployment rates than workers with more education? Multiple se
Why would the Roman Catholic Church want to find its own access to Asian trade?
Simplify 3a^2-a^2 pleassssewwwwwww
which Best describes the correct MLA style for the first page of a research paper
PLS HELPWorth 5 Points Will give brainliest​
elements are organized on the _____ according to their_____A. COMPOUNDB. ATOMIC NUMBERC. CARBOND. PUREE. CARBON DIOXIDEF. MIXTURESPLS ANSWER ITBTW, ITS SCIENCE​
women who use oral contraceptives and also smoke are at a higher risk of