2006brenna 2006brenna
  • 22-01-2019
  • Mathematics
contestada

$1.80 for 2.25 kg of onions, how many does it cost per kg

Respuesta :

jennagamblin
jennagamblin jennagamblin
  • 22-01-2019

Answer: $0.80 per kg of onions


Step-by-step explanation:

1.80÷2.25=0.80

2.25÷2.25=1

0.8/1=0.80

Answer Link

Otras preguntas

Simplify the following fraction WITHOUT USING A CALCULATOR tan 45°.sin 30-cot45°​
A tangent PQ at a point P of a circle of radius. 5cm meets a line through the centre O at a point Q so that OQ = 12 cm. Length PQ is :A)12 cm B) 13 cm C) 8.5 cm
Evaluate the expression below at x = 5. x/35 + 5x^2
If you saw a specter lurking in the woods, would you describe it as a ghost or spirit? Explain
A small pool can hold 53.5 gallons of water. It is currently 3/4 full. How many gallons are in the pool?
what happened in 1066
what is the correct way to write the scientific name of the mustard ? pls help me to solve this problems.​
How do the myths and legends about animals help us infer the ways in which certain animals were important to a society?
Which function is increasing?
WHO would want to manipulate American citizens? Why?