Jazzytheslay Jazzytheslay
  • 22-01-2019
  • Mathematics
contestada

5 rubber stamps cost $9.70 which equation would help determine the cost of 11 rubber stamps

Respuesta :

savannahloveshe savannahloveshe
  • 22-01-2019

Answer:

$1.94 times 11 =21.34

Step-by-step explanation:

  So 5 rubber stamps cost $9.70. Your going to divide $9.70 by 5 so you get the cost of each stamp which is $1.94 each stamp. Your going to take $1.94 and multiply it by 11. You will get 21.34. :D Hope i helped you c: By the way this is the simplified version of the equation so i dont know if you want a longer version of the answer but ya! :D

Answer Link
BGwyneth888
BGwyneth888 BGwyneth888
  • 03-08-2020

Answer:

None of the above

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

all cells are not the same because..
Who was fighting in the battle of tours And who won
what is the prefix of the word advocate and what does that prefix mean?
Simplify the ratio 20.8 To 11.2
what is cell therapy
use red and yellow and a ten frame.show both addends. Draw to make a ten then write the new fact
Name a quadrilateral that has 1 pair of parallel sides
v-10=-3 I don't get how this would get a negative answer I don't get it and my teacher sucks at explaining these so plz help!!!!!!!!!!! plz
Which of the following statements best explains the growth of single-family homes in US suburbs following World War II?
in paragraph 1, how does the narrators description of the residents of Sleepy Hollow suspence