lillyheartfilia
lillyheartfilia lillyheartfilia
  • 24-11-2018
  • Mathematics
contestada

Help me I’m in a rush!!

Help me Im in a rush class=

Respuesta :

mynkiran mynkiran
  • 24-11-2018

21. Find the unit rate ($ per fl oz). Compare the two prices.

22. Multiply 2 3/5 by 7, and 5 3/4 by 4. Add those together and get the answer.


Hope that helps!

Answer Link

Otras preguntas

Which state's votes became a major problem in 2000 presidential election? a. California b. Florida c. Maine d. Texas
Which situation was an unintended consequence of Spain's colonization of the Americas
What environmental factor does the pyramid of energy incorporate that prevents it from inverting? a. population size b. species turnover rate c. biomass at e
The owner of a small computer repair business has one employee, who is paid an hourly rate of $22. The owner estimates his weekly profit using the function p(x)
Which of the following is not considered a fossil fuel? a. Coal b. Crude oil c. Natural gas d. Nuclear energy
To protect consumers, the SEC requires brokers and dealers to information about securities. True or False
there are 34 hats at shop.there are 2 times as many scarves as hats at the shop. How many scarves are at the shop?
What term defines varieties or populations of human beings distinguished by physical traits such as hair, eyes, skin color, and body shape? a. class b. cohort
The comparison "his face glowed like a candle in the dark" is a simile. a. True b. False
Why did Japan enter World War I on the Allied Forces' side?