sophia7052
sophia7052 sophia7052
  • 25-10-2018
  • Mathematics
contestada

I need help with this and FAST please!!!!

I need help with this and FAST please class=

Respuesta :

vampires1864 vampires1864
  • 25-10-2018
What grade is this ???????????
Answer Link
trevordoyleione
trevordoyleione trevordoyleione
  • 25-10-2018

Divide cost 1.89 by number 16 to get unit cost

1.89/16  = 0.118

3.49/32 = 0.109

5.09/64 = 0.0709


the last one is cheapest unit cost so Peters is the best buy

Answer Link

Otras preguntas

Read the excerpts from Samuel Johnson’s preface to A Dictionary of the English Language. Which statement best describes the use of the underlined word in the ex
Please help . Need answer right away
How did joseph r. mccarthy rise to power as a politician?
What are some of the most effective ways to lose weight?
to whom it may concern if it needs to be capitalization and punctuation
Which of the following always includes the ordered pair ( 0,0) when graphed? A. Multiplicative Pattern B. Additive Pattern C. Both an Additive Pattern and a Mul
How fast can the average person solve a rubik's cube?
What is the area of a rectangle
what direction are the sailboats,barge, and tugs traveling
Please help with history.