ashleibrown22 ashleibrown22
  • 24-10-2018
  • Mathematics
contestada

Unit rate of 5 pizzas for $12

Respuesta :

cmhiggins1 cmhiggins1
  • 24-10-2018

Answer:

AWNSER AWNSER AWNSER

Step-by-step explanation:


Answer Link
jaymil6530 jaymil6530
  • 24-10-2018

$2.40 for each pizza

divide 12 by 5 to get the answer which is 2.4

Answer Link

Otras preguntas

Compare the values of the 2s and 5s in 55,220
What regions is New Jersey in?
Expand (x1+2x2+3x3)4
Which of the following sentences is written in the passive voice? A. charlie ran down the street. B. the delicious bread is baked by mr. Jillin. C. the plane wi
What is one reason why Lee decided to invade the North? A) The North had far more men. B) Davis was being impatient. C) The Southern blockade was working. D) He
explain the causes and consequences of the Red Scare.
(7+5) ÷ 6 + 10 to the second power
the physical component of the health triangle is the most important?
How does the imagery in Romeo and Juliet's first conversation depict their love? A. as elevated and sacred B. as trivial and passing C. as forbidden and doo
A caterpillar represents which stage in the life cycle of an insect? A. Pupa B. Larva C. Adult D. Egg