emmdolzx emmdolzx
  • 24-10-2018
  • Mathematics
contestada

Jen buys 4 tires for $272. What is the price for 1 tire?

Respuesta :

LilSmart
LilSmart LilSmart
  • 24-10-2018

Answer:

68 dollars

Step-by-step explanation:

This is because 272 divided by 4 equals 68

Answer Link
693833225
693833225 693833225
  • 24-10-2018

68$ per tire right? I'm pretty sure this is correct.

Answer Link

Otras preguntas

Please help me I have it for tomorrow
63.2g of sugar is needed for 8 cakes how much sugar is needed for 12 cakes
Solve the given system of equations. 2y = -x + 9 3x - 6y = -15 The solution to the system is ( , ).
Which description is least likely to characterize the behavior of someone experiencing anorexia nervosa?
Over 1.2 million square feet of travertine stone from Italy was used to construct the Getty Museum. It was mined in large slabs that measured 6 meters high, 12
What are three benefits of being assertive and what are three tips to help you develop an assertive style of communication?
What 3 major catastrophes struck Europe prior to the Protestant reformation?
A good sample _____. should be changed in the middle of your experiment to add variety guarantees your experiment has no problems expands your choices of who t
which statement relates triangle LMN and the image triangle L'M'N' that he will draw?
Gina pumps 40 cubic inches of air per second into a balloon. The function below shows the total amount of air f(t) inside the balloon after t seconds. f(w) = 4