brebrezzylove brebrezzylove
  • 23-10-2018
  • Mathematics
contestada

Mandy buys 5 packs of organic milk for the neighborhood store is priced at $3.96 how much does Mandee's spend and all of his purchase

Respuesta :

summergirl7987
summergirl7987 summergirl7987
  • 23-10-2018

Answer:

$19.80

Step-by-step explanation:

3.96 is the price so if you multiply it by 5 you get your answer.


the rest of the question doesnt make much sense so hope this helped?

Answer Link

Otras preguntas

"The sentence "Lucy called Linda on her day off" is confusing because? A: it has two subjects.B: the antecedent of the pronoun is unclear. C: we dont know what
Simplify (2x – 2y)(2y + 8) = ? A. 4xy + 16x – 4y2 – 16y B. 4xy – 16x – 4y2 – 16y C. 4xy – 4y2 D. 4xy + 16x + 4y2 + 16y any help thanks
meaning and definition of nipost and nitel
How many phosphate bonds are responsible for the high energy content of ATP? A) one B) two C) three D) four
Given quadrilateral EFGH ~ quadrilateral WXYZ and GF = 10, HE = 16, and YX = 15, what is ZW?
Assess the impact of Cold War developments on two non-European new states.
Which of the following are traits of Romanticism? Select all that apply. individualism emotion mystery simplicity rationalism imagination restraint melancholy
The exchange of oxygen, food, and waste between mother and fetus occurs at.....
what are some of the conflicts surrounding immigration, population, and multiculturalism in the united states?
Which cellular process takes place in the ribosomes that are bound to the endoplasmic reticulum? A The breakdown of waste material B The conversion of radiant