kyra2992 kyra2992
  • 23-10-2018
  • Mathematics
contestada

Oranges cost $2.00 for eight , you need 15 . How much will it cost

Respuesta :

Foofoobug
Foofoobug Foofoobug
  • 23-10-2018
15×.25=3.75 for 15 oranges
Answer Link
dancer110 dancer110
  • 23-10-2018
15x25 is 375 turn it into money and its $3.75 for 15 oranges
Hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

I need 3 more questions
What it means to take care of the earth​
The circle has a radius of 11 cm. What is the area of the shaded sector? Use 3.14 for π, and round your answer to the nearest tenth. What is the approximate are
The goal of a statement of purpose is: ( A. To test a hypothesis), (B. To explain why an experiment is being done.), ( C. To make accurate measurements.), (D. T
A juice factory offers its juice in both bottles and cans. A class of students on a field trip decides to compare the numbers on cases of bottled juice and cann
At a little-known vacation spot, taxi fares are a bargain. A 64-mile taxi ride takes 72 minutes and costs $57.60. You want to find the cost of a 38-minute taxi
Solve the equation. –9x + 1 = –x + 17 x = –8 x = –2 x = 2 x = 8
What is an Archetypal Allusion
Is the percentage illumination of the moon's surface a linear function of the day
Please help me I just need 1 strength and weakness for both of them.