jaquelinedinguez263 jaquelinedinguez263
  • 23-10-2018
  • Mathematics
contestada

A bottle of tnt tonic contains 10 1/2 ounces and sells for 98¢ what is the cost per ounce

Respuesta :

TheKoolKid1O1
TheKoolKid1O1 TheKoolKid1O1
  • 23-10-2018

0.09 is the answer, hope this helps

Answer Link

Otras preguntas

10 times a certain number plus 5 times the same number equals 90 what is the number​
Which statement about workplaces is true ? a ) Many companies commit to diversity in their corporate mission statements . b) People in one company generally t
The fact that a beam of particles was deflected in the presence of an electric or magnetic force led J.J. Thomson to conclude that the particles had a(n) O A. l
Help with Maths Laws of Indices 1: w³×w-⁶2: a⁴÷a-² I need help with both ​
Como podemos aprender a encontrar soluciones a las dificultades que nos presente en la vida TAREA DE RELIGION AYUDA
An aluminium block of mass 1 kg is heated by an electric heater for 3 minutes and a temperature rise of 15 °C is recorded. If the electric heater is connected t
identify five business functions that are applicable to the scenario above.Motivate your answer by quoting from the scenario ​
If the mean of a normal distribution is 210, what is the median of the distribution? 210 B. 315 C. 105 D. 420
one class of human rights​
Indentify two causes, a part from a increase in income, of an increase in demand for a product