sherrieasbury19
sherrieasbury19
23-10-2018
Mathematics
contestada
please help.........
Respuesta :
sqdancefan
sqdancefan
16-12-2018
Answer:
D. y = 10x
Step-by-step explanation:
When x=1, y=10. The only offered equation that matches this is ...
...
D. y = 10x
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 37+ )
Otras preguntas
Sale! 25% OFF of the original price! Laura wants to buy a sleeping bag. The original price is $56. How much will Laura pay if she buys it during the sale. *
Walnuts for Sale. It costs $4.80 to buy 3/4 pound of chopped walnuts. How much would it cost to purchase 8.2 pounds of walnuts?
Santa has 27 girl elves and 18 boy elves Santa needs them to stand in equal rows with the same amount of girls and boys in each row each row can only have boys
How did I I get this wronggggggg
A dozen cheap plastic whistles cost $2.40. What is the unit rate of a whistle? Write your answer as a comparison statement.PLEASE ANSWER ASAP
Why does Mrs. Jones treat Roger the way she does in "Thank You, Ma'amExplain and provide evidence from the story.
Using complete sentences, compare and contrast 2 immigrant groups to Kansas using at least 3 categories of information: push factors, pull factors, what their l
Which sentence is correctly punched EASY POINTS
write 6 lines about your family.
If ∠A and ∠B are complementary, find the value of x given that ∠A=3x-2 and ∠B=x+12