Seudónimo Seudónimo
  • 22-10-2018
  • Mathematics
contestada

If a 2 gallon container of vanilla ice cream sells for $9.89, the unit price is $4.945 per gallon.

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 22-10-2018

The answer would be true because if you mutiply by 2 it would give the answer

Answer Link

Otras preguntas

Rotoscoping _______________ a. Allows animators to create virtual characters and pose them. B. Creates self-contained, self-sustained explosions, fires, flames,
What mass M will cause this system accelerate e 0.75 m/s²?
plss need help ASAP Which is an example of the cyclical nature of life in Nectar in a Sieve? A) Women must bear children to be valued. B) Some people are destin
“The Nobel Prize” can be identified as an example of a?
36 30 24 18 12 6 co 35 29 23 17 11 5 34 28 22 16 10 4 33 27 21 15 9 3 32 26 20 14 OC 8 2 31 25 19 13 7 1 1) This image would be MOST useful when preparing a rep
1.buko2. kesong puti3. tinapang isda 4. bibingka (kakanin) 5. kape pilianQuezon LagunaCavite Batangasrizal​
What is the correct Spanish equivalent for "She works"? A. Ella trabajan. B. Ella trabaja. C.Ella toma. D. Ella trabajas
I need help... I'm trying to create a webtoon/comic but I can't draw... is anyone willing to help? I need a sowrd drawing thats all...........
solid waste with properties that make it dangerous or potentially harmful to human health or the environment is classified as municipal waste.
solve pls brainliest