dillonmichaeld4858 dillonmichaeld4858
  • 22-10-2018
  • Mathematics
contestada

If 2 pizzas cost $16.22, how much will 6 pizzas cost as a unit rate

Respuesta :

slixmaster89 slixmaster89
  • 22-10-2018

Answer:

$48.66


Step-by-step explanation:


Answer Link

Otras preguntas

1. the sodium atom ..... 2. the Cation (Na+) and the anion (CI) will ... the joining of cation(s) and anion(s) is called ....
x²-x-6 What is hcf of the polynomial
Which expression is equivalent to 10(14/5x+3)-2x? A.-8x+3 B.-10x+3 C.-10x+30 D.-30x+30 THIS IS URGENT PLEASE
do you think peace between Britain and the colonies could have been possible before the Battle of Ticonderoga and the Battle of Bunker Hill?
frankie can build a speaker box in 120 minutes trash can build a speaker box 40 minutes faster if they work together how many minutes does it take them to build
Tickets for 2 adults and 4 children at a theme park cost £152. An adult ticket costs twice as much as a child ticket. Write and solve an equation to work out th
When was the ordinance of secession to go into effect
Paul is getting balloons for his uncle's birthday party. He wants each balloon string to be 6 feet long. At the party store, string is sold by the yard. If Paul
During one waiter’s shift, he delivered appetizers, entrées, and desserts. What percentage of the dishes were desserts? appetizers? entrées? What do your percen
Use the picture below to answer questions 14a and 14b 14a) What is the value of x? 14b) What is the measure, in degrees, of angle BDE?