emily100708 emily100708
  • 22-10-2018
  • Mathematics
contestada

Mr. Watson buys 4 gallons of paint that cost $34 per gallon how much does Mr. Watson spend on paint

Respuesta :

homebeebti homebeebti
  • 22-10-2018

34 times 4 is $136– spent on paint

Answer Link
lmp8276
lmp8276 lmp8276
  • 22-10-2018

if you multiply 34x4 you will get the result that is  "136"

Answer Link

Otras preguntas

How did women's contributions during the war change their lives after the war? answers?
Choose the correct graph to fit the equation. 4x - 3y = -1
Could someone help me with number 2 please
how many protons. are in all chlorine CI atoms
How innocent is othello? when he murders desdemona, he sees himself as completing an honorable act, atoning for what he believes is her guilt. how innocent is c
Plz Help <3 Given the equation (x – 3)2 – 32 = 17 a) Solve the equation using the square root property to find the solutions. Show your work and round your
You have collected a detailed history and assessed your responsive medical patient. after forming your field​ diagnosis, you begin treatment only to​ find, afte
Nick enters the house. A woman is singing, while simultaneously _. (The Great Gatsby) (chapter 3) A). Dancing B). Standing on her head C). Swinging from a lamp
Which type of wan connection is not shared with other users and has continuously available communications channels?
Animals, including humans, need shelter, food, water, air, and space in order to survive. How do animals satisfy their basic needs?