gabriellabadon2
gabriellabadon2 gabriellabadon2
  • 21-10-2018
  • Mathematics
contestada

If Apple's cost $3.50 per pound how much would 1 1/2 pounds cost

Respuesta :

jade13cox
jade13cox jade13cox
  • 21-10-2018

5.25

3.50 for one pound and half of that is 1.75. so 3.50 + 1.75=5.25

Answer Link

Otras preguntas

Please help!?? I really don’t understand math
what was the Indian Independence movement? what did it achieve? how did they go about achieving it?​
¿Durante cuál festival de Puerto Rico, que se celebra después de la Navidad, los niños cortan pasto y reciben regalos?
a teacher read part of a book to class. The graph shows the number of pages read by the teacher over the next several days. Find and interpret the rate of chang
With regard to the process of neural transmission, a refractory period refers to a time interval in which: a. a brief electrical charge travels down an axon. b.
Which of the following older people is most likely to experience elder abuse? a) patient with a hip fracture in a nursing home b) elder who is relatively indep
One way that the English bill of right differs from the America bill of rights is that ___.
the carbohydrates seen here contain three common elements
When does a physical change occur
LAST QUESTION PLEASE HELP ME