lexib4
lexib4 lexib4
  • 25-09-2018
  • Mathematics
contestada

If a half gallon milk costs $1.24, what is the cost per pint?

Respuesta :

simpter
simpter simpter
  • 25-09-2018

Hello! The answer is: $0.31


Answer Link

Otras preguntas

Which term refers to an object that is critical to the characters in a film, but may be insignificant to the viewing audience?
-81 ÷(-9) A:729 B:-729 C:-9 D:9
what geographic challenge was shared by noth the trans-saharan trade route and the Silk Road ? A. Deserts B. Mountains C. Narrow waterways D. Unpredictable oce
What is redia? Within a fluke *zoology
why would one called the poem "Paradise Lost" an immortal creation?
which of the following do not have molecules in motion A. solids B. they all have molecules in motion C. liquids D. gases​
Factor the expression: (9x)(9x)+12x+4
where did most enslaved people live in 1790
taxes on 100 dlls??​
Just look at the image, and as well explain how you got it.