Fay2121
Fay2121 Fay2121
  • 25-09-2018
  • Mathematics
contestada

Olive oil

Amount: 3 cups

Unit cost: $17.50/gallon

Total cost =

Respuesta :

kittenpaci1414
kittenpaci1414 kittenpaci1414
  • 25-09-2018

i think the answer is 3.27

Answer Link
jamiyaellis6
jamiyaellis6 jamiyaellis6
  • 25-09-2018

the total cost is $52.50

Answer Link

Otras preguntas

the product of 200 and k is 157
An isotope of a radioactive element has half-life equal to 9 thousand years. Imagine a sample that is so old that most of its radioactive atoms have decayed, le
All of the following numbers are equal to 30,000 EXCEPT: A. 3000 tens C. 300,000 tenths B.300 tens D.300 hundreds
If an evacuation were ordered because of a disaster, notice would always be given at least one day in advance. a. true b. false
What role does the invertebrate host play in the life cycle of the trypanosomes?
A serious poem written to express strong emotion is called
Which statement best defines explicit meaning? a meaning that is directly communicated and requires little interpretation a meaning that is indirectly communica
What can you fill a barrel to make it lighter
The sales tax in New York is 8.25%. About how much will a $65.95 pair of shoes cost, including sales tax?
The area of the continental united states most likely to have volcanic activity is the