teal557 teal557
  • 25-09-2018
  • Mathematics
contestada

If 7 sandwich rolls cost $1.26, how much will 25 rolls cost?

Respuesta :

KennyStudys
KennyStudys KennyStudys
  • 25-09-2018
$4.5 since 1.26/7 is .14 and need 25 so it’s 4.5
Answer Link
vkyles vkyles
  • 11-03-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which worker is most likely to be paid at the legal minimum wage rate? a. A doctor in a hospital b. A teacher in a high school c. A judge in a courtroom d. A ca
Which excerpt, spoken by Achilles, shows his great self-confidence? A. "Tell me now, what does it profit a man to be always fighting day after day? Even as a
Which two groups of organisms contain members that carry out photosynthesis?
Which personal pronoun correctly completes the sentence? The newspaper journalist asked Eric and .............. about her funraiser. a. I b. Me c. Mine
Which sentence uses a verb that agrees with its subject? a. Was the people playing soccer at the park? b. Near the coast live several species of aquatic birds.
What is the theoretical yield of ammonia that can be obtained from the reaction of 10.0 g of H2 and excess N2? N2 + 3H2 → 2NH3 a. 90.0 g b. 97.1 g c
how does the human urinary system filter waste from the blood store it and then get rid of it ? it for science
The ring on Leslie's right hand was a gift from her boyfriend subject is?
Which of the following describes the most important effect the tank had on World War I?
the illiad and the odyssey are important sources of information about