jamix13x jamix13x
  • 24-09-2018
  • Mathematics
contestada

erin went to the amusement park and paid $38 to get in.She also bought 6 pretzels for herself and her friends . She spent a total of $56 at the amusement park.how much did each pretzel cost?

Respuesta :

yazminriosss16 yazminriosss16
  • 24-09-2018

each pretzel should be 3 dollars each.

Answer Link

Otras preguntas

vf2 =vi2 + 2ad solve for vi
In ancient Greece, the Olympics were composed of fewer events compared to the modern games. a. True b. False
jane mixes 5 3/4 cups of water and 3 1/2 cups of cranberry concentrate in a jug. what is the ratio of water to cranberry concentrate in a jug? a :9:4 b :14:23 c
The term realism refers to
System of government in which officials are chosen by the people
Which statement would a judicial activist most likely make?
which is greater 3/8 or 3/4
How was Songhai destroyed?
A dog groomer could clean six dogs an hour, how many could they clean five-tents of an hour
The role of family members in assisting in the process of making informed decisions about starting an own business