Eguillen12 Eguillen12
  • 24-09-2018
  • Mathematics
contestada

can someone help me with this question please

can someone help me with this question please class=

Respuesta :

evangelinacort
evangelinacort evangelinacort
  • 24-09-2018
Answer B would be the best answer because it states how the prices differ and the 1 Liter bottle is able to go into the 2 liter bottle almost two times. Answer A could also be correct but B is more descriptive.
Answer Link

Otras preguntas

A blood vessel one cell thick for absorption of nutrients and removal of wastes is a. a vein. b. an artery. c. a capillary. d. the pulmonary artery.
at a sale shirts were sold for $15 each this price was 80% of their original price. What was the original price
Mrs. Conley asks her class what kind of party they want to have to celebrate their excellent behavior. Out of all the students in the class, 5 want an ice cream
why is social media addictive for my research project class
Zina spends 1.5 hours setting up her sewing machine and making one hat. The total amount of time spent making hats can be represented by the sequence below. 1.5
Should our school lunch period be longer? Why?
What is 3x+1 - x+12?
What did the Pan-African movement encourage?
Whats equivalent to 1/5
Was the Nullification Crisis about tariffs?