cierikamun6847 cierikamun6847
  • 24-09-2018
  • Mathematics
contestada

Selena bought 3.75 pounds of meat for $4.64 per pound. What was the total cost of the meat

Respuesta :

Dancer5363
Dancer5363 Dancer5363
  • 24-09-2018

[tex]3.75 \times 4.64 = 17.40[/tex]
Answer Link

Otras preguntas

A major reason for the emergence of a consumer culture in the 1920s was that?
When a resistor is connected to a 12 volt source, it draws a 185 mA current. what's the resistance? (I said 65 ohms). the same resistor connected to a 90 volt s
simplify please remind me how to sole these -1+5(6-y)
Identify three nonliving parts of an ecosystem. then explain how the nonliving parts impact the different kinds of organisms that live in the ecosystem and the
The quote below was written in the 1940s: "Why die for democracy for some foreign country when we don't even have it here?" What was a long-term consequence of
How are most stocks bought and sold? Mostly, individuals sell their stocks directly to other individuals. Most stocks are sold directly to investors by the issu
What is the boundary point for this following eqaution? 3x + 2 ≥ x − 6
what decimal is between 1.5 and 1.7
A thesis and proposition are synonymous. True False
In "A Poison Tree," what does the tree represent? A. the speaker B. the speaker's appearance C. the speaker's foe D. the speaker's anger