mommazgurl mommazgurl
  • 23-09-2018
  • Mathematics
contestada

Selena bought 3.75 pounds of meat for $4.64 per pound. What was the total cost of the meat?

Respuesta :

AparriSwag
AparriSwag AparriSwag
  • 23-09-2018

4.64 x 3 =13.92

4.64  x 75 = 3.48

13.93 + 3.48 = 17.40

Hope helps!-Aparri


Answer Link

Otras preguntas

What are your thoughts or ideas about speech act before?.
Would Li lose or gain electrons?.
Joe’s distance from the start of the path can also be modeled by D = 4s^2/5s+ 10 where D is measured in yards and s is the total number of steps Joe has taken.
What is the solution to this system of linear equations 3x 2y 14 5x y 32?.
What are the 6 forms of globalization?.
Why is my order not delivered?.
How does gerrymandering affect elections ?.
Which of the following are stage directions?.
Susan is writing a program to draw a square. What is the last step of the program? 1. Clear 2. Pen Up 3. Stage 4. Stop All Sounds
What is a mean number example?.