kiley6974 kiley6974
  • 21-09-2018
  • Mathematics
contestada

You bought three packs of $4.25 gatorade how much did each gatorade cost

Respuesta :

ILoveChocolate100
ILoveChocolate100 ILoveChocolate100
  • 21-09-2018

$1.42 per gatorade. I hope this helped


Answer Link

Otras preguntas

Gwen studies for 1.5 hours every night. What is the total number of hours Gwen studies for 5 nights
At a country concert, the ratio of the number of boys to girls is 2:7. If there are 250 more girls than boys, how many boys are a the concert?
How many proper nouns are in this sentence: grandma said she will take our family to a play or a musical
Why was it difficult for farmers and cattlemen to get along?
HELP PLEASE! Wizard Mobile offers customers a choice of several monthly plans. The two least expensive ones are Plan A and Plan B. Plan A has no fixed monthly
Was the Declaration of Independence intended to be a formal declaration of war? Why or why not? A. Yes. Though fighting preceded the writing, it was intended to
I need help in solving this
rate as a unit rate $8 for 2 pounds of rice
Some of the characteristics of a good business letter are _____. accuracy brevity clarity colloquial style
the school can only seat 50 students in every bus. If the school is planning on taking 360 students on a field trip. How many busses do they need. (show work) w