lindseyrenee77ovf68f lindseyrenee77ovf68f
  • 21-09-2018
  • Mathematics
contestada

Mario received $0.40 in change from $20 when he bought trail mix . How many pounds of trail mix did Mario buy ?

Respuesta :

bri3892 bri3892
  • 21-09-2018
I would the $40-$20 and then get my answer it might be wrong so don’t get mad at me
Answer Link

Otras preguntas

22 gallons of gas cost $65.56 what is the unit rate for one gallon of gas
How can media coverage of polling influence the outcome of an election? Check all that apply. Voters are less informed about the potential outcome of the elect
How did reformers and writers inspire change and spark controversy someone please help me asap
Which of the following processes helps to cycle carbon between water and air? Diffusion Deforestation Emissions from cars Ocean currents
what were the geographic boundaries of the dust bowl?
12 people can be of 30 chairs in eight hours how many chairs candy people build in 100 hours A. 3.75 B. 100 C. 150 D. 375
How many solutions exist for the given equation? 3(x+10)+6=3(x+12)
How has bill Cosby or Oprah Winfrey contributed to shaping a better world
I need help with my homework I don't have a book to help me with these questions. 1. What factors contributed to the fall of the Ottoman Empire after centuries
I need help !! This packet is due tomorrow and I have no idea what I’m doing .