xovincent xovincent
  • 24-08-2018
  • Mathematics
contestada

letty bought 8 12-packs of soda for a total cost of $24 what did each pack of soda cost

Respuesta :

mytoecold mytoecold
  • 24-08-2018
192$ dollars that's what I got
Answer Link
Grinder Grinder
  • 24-08-2018
Each pack of soda cost $3. It's just 24÷8=3.
Answer Link

Otras preguntas

How do the differing points of view between the characters in "They're Made Out of Meat" and the audience create dramatic irony? Use evidence from the text to s
algebra anyone ik ppl like it
What happens to chromosomes after fertilization? -are reduced by half -are no longer necessary and die off -pair up with other chromosomes -become gametes
According to Democritus, what might atoms of gold look like
eight more than the quotient of t and 2. Can someone tell me what this means?
8. When astronauts Antoine Weber and Rachel Sun landed on the hypothetical planet Trifour they found the inhabitants had either 3 or 4 extremities. Weber could
1. Kim works as a book keeper and creates invoices for a variety of companies. Help Kim find the total for an invoice that includes 12 cameras for $200 each, 25
Show ur Work and check it
My mother baked lasagna for the family last night because it was my birthday. In Spanish.
A recipe calls for 1 1/2 cups of flour, 3/4 cups of white sugar, and 1/3 cups of brown sugar. The recipe makes six servings. How many cups of flour are there pe