rebecca9154
rebecca9154 rebecca9154
  • 24-08-2018
  • Mathematics
contestada

Marguerite is selling space in an advertising book for a community fund raising event. Each 1/4 page in the book costs $15.50. Which expressions can be used to find the cost for 3/4 page?

Respuesta :

isi67 isi67
  • 24-08-2018
It would be 46.50 dollars
Answer Link

Otras preguntas

Explain the disadvantages of emphasizing background information, such as historical context when critiquing a poem.
What is the unit rate of $8.75 for 2.5 gallons?
what evidence shows the influence of religion on the magna carta? (10th grade World History)
What is the need and importance of public awareness in tackling social problems and evils?​
a network of passageways in which chemical compounds are manufactured, processed, and transported is ______?
Analyze the speaker in the image above. How might the audience react to her lack of eye contact?a. The audience would feel a connection to her.b. The audience w
how is women's right important for better socio economic status?​
Does holiday shopping boost the economy? And why?
need some help (Geo)​
Need the answer to these three please..!!